Wspólnota – „Sprzątam po swoim psie”

Czy zdarzyło ci się, że oberwałeś słownie za kogoś, kto nie sprząta po swoim pupilu, tylko dlatego, że przechodziłeś obok jakiegoś bloku? A może sam niejednokrotnie zetknąłeś się z zanieczyszczeniami pozostawionymi przez czyjegoś psa, kiedy chciałeś posprzątać po swoim? Zapewne poczułeś się wtedy zdenerwowany. Co zrobić, gdy tobie sprzątanie po psie nie sprawia problemów, a innym się nie chce? Czy jest w ogóle na to jakaś rada?

Z uwagi na niełatwe zarządzanie wspólnotami, rozbudowę osiedli mieszkalnych coraz częściej pojawia się problem sprzątania po naszych pupilach (psach, kotach). Zazwyczaj chodzi o czworonogi – psy i brak sprzątania po nich. Posiadanie psa wiąże się z obowiązkami jakie nakłada prawo na właściciela czworonoga. Każdy właściciel psa, podczas wyprowadzania, ma obowiązek posprzątania po swoim zwierzaku. Pozostawione nieczystości wyglądają nieestetycznie, jak również mogą zagrażać bezpieczeństwu naszych milusińskich. Nie można zrzucać tego obowiązku tylko i wyłącznie na osoby z firmy sprzątającej tereny zewnętrzne wokół bloku.  Trzeba pamiętać czyim to jest obowiązkiem i co grozi za brak sprzątania po swoim psie.

Przecież to takie proste! 

Sprzątanie po psie nie powinno być obecnie dla nikogo wstydem. Wręcz przeciwnie, z dumą możesz wyjmować woreczek z kieszeni, bo to wyraz twojego szacunku do innych osób. Pokazujesz, że jesteś odpowiedzialnym i kulturalnym właścicielem czworonoga. W obecnych czasach sprzątanie naprawdę jest proste. Woreczki jednorazowe są sprzedawane prawie we wszystkich sklepach spożywczych. Wychodząc na spacer z psem właściciel powinien mieć woreczki do zbierania odchodów. 

Gdzie wyrzucić? Woreczek z odchodami zwierzęcymi wyrzucamy do zwykłego kosza lub specjalnie przeznaczonego na odchody zwierzęce. Zgodnie z obowiązującym prawem odchody zwierzęce kwalifikują do odpadów zmieszanych – frakcja niesegregowana.

Zarządzanie nieruchomościami – Sprzątaj po swoim psie  – Czytaj więcej>>